Investiční pojištění


Běžné životní pojištění už má dávno odpískáno, na trhu se dá najít mnohem lepší varianta - investiční pojištění, které umožňuje i mnohem víc než jen pouhé zajištění proti rizikům. Pokud chcete být pojištěni a zároveň investovat část svých peněz do podílových fondů, je pro vás investiční pojištění přesně to pravé.  Nechte si poradit od odborníků na investice a kontaktujte nás!

 

Chci investovat

 

Co je investiční pojištění


Investiční pojištění představuje produkt složený ze dvou složek, mezi které patří:

  • Životní pojištění
  • Spoření investičního pojištění

 

Životní pojištění

Životní pojištění, které je součástí investičního pojištění, představuje produkt sloužící ke krytí rizik v případě pojistné události. Životní pojištění tak chrání pojištěnou osobu vyplacením pojistného plnění a v kombinaci se spořením představuje výhodný spořící produkt.  
 

Spoření investičního pojištění

Zbylé peníze, které se nevztahují na krytí rizik, tvoří složku spoření investičního pojištění. Pojišťovna investuje finanční prostředky dle přání klienta do jistého druhu cenných papírů, přičemž se počítá s určitým zhodnocením, které je klientovi vyplaceno po uplynutí smlouvy. V případě spoření životního pojištění si může klient vybrat investiční strategii dle svého úsudku.

 

Chci investovat

 

Výhody investičního pojištění


Hlavní a nejvýznamnější výhodu investičního pojištění představuje variabilita pojištění. Investiční pojištění lze po určité době zaměnit v samotný spořící produkt, který umožňuje zhodnocovat finanční prostředky v různých investičních fondech.  Dle potřeby klienta je také možné část investovaných peněz vybrat.   

 

Rizika investičního pojištění


Investiční pojištění s sebou nese riziko spojené s nevhodnou investicí, o jejímž složení rozhoduje klient. Z druhé strany lze chápat jako riziko i to, že výše úrokové míry není garantována. Z tohoto důvodu funguje jako kompenzace možnost několikanásobného zhodnocení vložené investice.

 

K čemu lze přirovnat investiční pojištění?


Investiční pojištění se z jistého pohledu podobá investicím do otevřených podílových fondů. Peníze klienta jsou investovány do podílů investičních fondů dle výběru klienta. Zhodnocení investice závisí na vývoji trhu s cennými papíry, investiční pojištění negarantuje žádný standardní výnos.

 

Jak si vybrat investiční pojištění?


Jednou z nejvhodnějších variant výběru investičního pojištění je možnost konzultace s odborníkem, který doporučí nejvhodnější typ investičního pojištění v závislosti na přání a očekávání klienta. Z obecného hlediska je investiční pojištění nejvhodnější pro mladší klienty, kteří si mohou pojištění zřídit na delší dobu a díky tomu snížit investiční rizika.   

 

Chcete více informací o investičním pojištění?

Zajímá vás podrobněji problematika investic a investičního pojištění? Domluvte si zdarma nezávaznou schůzku s našimi odborníky na investice nebo zašlete váš dotaz, rádi vám odpovíme.

 

Zaslat dotaz