Investiční poradenství


Chcete, aby vaše peníze vydělávaly, ale nevíte, jak s nimi naložit? Anebo chcete pouze poradit s investováním? Investiční poradenství je právě ten obor, který vám poskytne dostatek informací a pomůže rozložit investici tak, abyste dosáhli optimálního výnosu za vámi určené výše rizika. Domluvte si schůzku s naším odborníkem, zcela zdarma a nezávazně!

 

Chci investovat

 

Investiční poradenství pokaždé jinak


Investiční poradenství je prováděno s nadmírou individuálního přístupu ke každému klientovi.
Na základě klientových požadavků zvolíme vhodnou investiční strategii, která bude obkreslovat jeho cíle a ochotu podstoupit riziko.  

 

Investiční strategie


Na základě zkušeností s investičním poradenstvím lze rozlišit mezi 4 hlavními typy investorů a investičních strategií:

  • Konzervativní strategie
  • Balancovaná strategie
  • Dynamická strategie
  • Růstová strategie

 

Konzervativní strategie

Strategie konzervativců je založena na investování do téměř bezrizikových cenných papírů, které zhodnocují finanční prostředky jen o něco více než termínované vklady. Při užití konzervativní strategie investiční poradenství doporučuje investice do státních pokladničních poukázek a nástrojů na peněžním trhu.  

 

Balancovaná strategie

Balancovaná strategie dokáže poskytnout vyšší výnos, rizikem je však vyšší míra rizikovosti ztráty. Investiční poradenství zahrnuje diverzifikaci rizika akcií, které tvoří zhruba polovinu portfolia balancované strategie.

 

Dynamická strategie

Dynamická strategie s potenciálem vysokých výdělků představuje investice do akcií, její výnosnost se odráží v závislosti na vývoji jednotlivých akciových fondů, tzn. značně kolísá, ale z dlouhodobého pohledu přináší zisk. Investiční poradenství považuje tuto strategii jako nejvýnosnější, ale i nejrizikovější.  

 

Růstová strategie

Růstová strategie přináší o něco málo vyšší výnos než strategie konzervativní. Investiční poradenství doporučuje z větší části investice do dluhopisů a z menší části investice do akciových fondů nižšího rizika. Riziko opět s vyšší výnosovou mírou narůstá.  

 

Kdo poradí v investičním poradenství?


Investiční poradenství ovládají investiční poradci, kteří mají za úkol informovat investora o investičních příležitostech a rizikách s nimi spojených. Dle přání klienta a jeho ochoty podstoupit riziko porovnávají, analyzují a dávají konkrétní investiční doporučení.   

 

Máte zájem o investiční poradenství?

Chcete více informací o investičním poradenství či možnostech investic? Neváhejte a kontaktujte naše specialistu, který vám rád zodpoví veškeré vaše dotazy.
 

 

Zaslat dotaz