Jak a kam investovat peníze


Přemýšlíte o investování, ale nevíte, jak a kam investovat peníze, aby to bylo co nejefektivnější? Dáme vám několik rad, které vaše obavy zmírní a objasní problém, kam a jak peníze investovat.  Domluvte si schůzku s naším poradcem!

 

Chci investovat

 

Návod jak a kam peníze investovat


Peníze, které zůstávají ležet doma pod polštářem, jsou samy o sobě poměrně velkou ztrátou – jejich hodnota se každoročně snižuje o míru inflace a peníze ztrácí zisk, který by mohly naopak vydělat. Neexistuje však přesný návod, jak a kam peníze investovat, aby se z každého stal boháč, avšak vidina této skutečnosti je pro mnohé investory opravdu lákavá.

 

Poradíme vám, jak investovat peníze

Způsobů, jak investovat peníze, je několik. Dle výnosnosti a rizikovosti si lze vybrat mezi akciemi, dluhopisy, podílovými fondy a dalšími druhy cenných papírů či stavebním spořením a penzijním připojištěním. V tomto ohledu ovšem platí – čím větší je výnosnost investovaných peněz, tím větší je také riziko.

 

Pravidla jak a kam investovat peníze


Pro všechny investory je důležité si stanovit, kolik peněz jsou schopni uvolnit, na jak dlouho a jak vysoké riziko jsou ochotni podstoupit. A důležité pravidlo, jak investovat peníze, zní: Nkdy neinvestujte všechny finanční prostředky, které máte, do stejného druhu cenných papírů!

 

Radíme jak a kam investovat peníze 


Kam investovat peníze, aby přinesly co nejvyšší zisk, je častá otázka každého investora. S investováním to není tak jednoduché, pokud začínáte, tak na to, jak a kam investovat peníze, vám poradí každý investiční poradce. Pokud máte s investováním zkušenosti, sami víte, že odpověď není jednoznačná, ale mění se případ po případu. Proto nelze použít samostatnou otázku kam peníze investovat, ale připojit k ní další aspekty poukazující na likviditu a riziko.

 

Chci investovat

 

Možnosti kam a jak investovat peníze


Existuje nespočet možností kam a jak peníze investovat. Každá brožura či investiční poradce napoví, jak a kam peníze vložit a jaké je ideální portfolio, aby se investice co nejlépe zhodnotila.

Mezi nejčastěji užívané patří:

  • Krátkodobé uložení peněz na spořící účty
  • Dlouhodobé zhodnocování peněz pomocí cenných papírů

 

Krátkodobé uložení peněz na spořící účty

I přestože finance budete v dohledné době potřebovat, lze najít způsob, jak peníze investovat. Ke krátkodobým vkladům slouží spořící účty či termínované vklady, ke kterým je poskytováno garantované zhodnocení. 

 

Dlouhodobé zhodnocování peněz pomocí cenných papírů

Cenné papíry všeobecně jsou dobrým prostředkem k tomu, kam investovat peníze na delší časový horizont. Cenné papíry se odlišují mírou výnosnosti, ale také rizikovostí. Nezkušeným investorům je doporučováno začít s méně rizikovými investicemi. Jak a kam investovat peníze dokážou rozpoznat jedině zkušenější jedinci. Nechte proto vaše starosti a investice na odbornících!
 

Chcete poradit, jak a kam investovat vaše peníze?

Pokud přemýšlíte o různých možnostech investování, neváhejte a domluvte si schůzku s naším specialistou! Každý den vám může vydělávat!

 

Zaslat dotaz